Jak pěstovat rostliny

Parné léto je v plném proudu a s ním i důležitost dodržování pitného režimu. Příjemné ochlazení ve formě osvěžujícího nápoje proto přijde vhod. Vybrali jsme pro vás pár tipů na nápoje, které nemusíte složitě vyrábět. Postačí vám jen pár ingrediencí, samozřejmě část posbíráte, či natrháte na vaší zahrádce. A to nejdůležitější - báječně chutnají.

Máta je vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovitých s lodyhami dorůstajícími se až 100 cm. Existuje nejméně 25 druhů máty a ještě více hybridů. Všechny druhy jsou aromatické. Nositelem jejich silného aroma je větší či menší množství mentolu, což je éterický olej obsažený v mátové silici.

K tomu, abyste si něco vypěstovali, nepotřebujete nutně vlastnit pozemek. Minizahrádku plnou chutí a vitaminů si můžete vytvořit i na omezeném prostoru. K tomu úplně postačí terasa, balkon nebo okenní parapet.

Jak se podzimní počasí ujme vlády, musíte změnit své zahradnické postupy tak, aby byla vaše zahrada připravena na příchod zimy. Ale kde začít? A co je třeba dělat? Stylzahrady.cz vám přináší rady a tipy na přípravy na podzim:

První rada zní: Začněte s přípravami asi šest týdnů před prvním krutým mrazem.