Inspirace

Byly jste v poslední době na zahradě? Že je venku zima a není tam co dělat? Tak to máme pro vás trochu inspirace a pár důvodů, proč jít na zahradu i v zimě. A nemáme na mysli rychlý nástup na začátek, zběžnou kontrolu a rychlý úprk zpět do tepla. V chladných šedých zimních dnech, kdy rostliny vypadají potrhané a opotřebované, je těžké najít trochu nadšení pro zahradu. Leckoho napadne, že jediné zahradnické práce se točí kolem bránění semínek v ptačích krmítkách před útoky veverek a jiné nevítané zvěře. Ale to není pravda. Zima je vzrušující čas pro pobyt venku a zahrada je ideální terapeutické místo na zahánění zimního splínu. I pět minut venku vám dokáže zvednout náladu. Studie vydané ve vědeckých časopisech prokázaly, že krátká procházka či drobné zahradničení udělá zázraky pro vaši duševní a fyzickou pohodu.

Kouzelné jablko neboli Magic Apple. Název zcela odpovídá tomu, co získáte. Tento kus zahradního nábytku se stane opravdovou ozdobou každého posezení. Jedná se o unikátní nábytek na zahradu, který plní hned dvě funkce. Ve složeném stavu jej můžete použít jako stolek a pokud jablko rozložíte, můžete v klidu a pohodlí relaxovat, protože se stolek během chvíle změní na pohodlné zahradní křesílko.

Zahradní lavice je vždy vítaným doplňkem každé zahrady či venkovního obytného prostoru, ale vyrobit si vlastní za 10 minut!? S opravdu geniálně jednoduchým a přitom designově velmi přitažlivým řešením přišla Kayla Reitch, která se s námi podělila s radami, jak na takovou lavici.

Nový trend ke zvýšení atraktivity turistických lokalit a pohodlí návštěvníků, který se začíná u nás objevovat, je tzv. pokoj v krajině.

Uvažujete o nákupu relaxačního lehátka pro svůj wellness hotel? Nechte se inspirovat lehátkem Visby, které mimo jiné našlo své místo i v Hotelu Luční bouda, s jejichž svolením zde vystavujeme i fotografie.